Ryga kaip tranzitinė stotelė

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Latvijos sostinė Ryga dažnai atsiduria įvairių keliautojų akiratyje, net jeigu tai ir nėra atostogų ar kelionės tikslas. Keliaujant į įvairias Europos ir net Azijos šalis Ryga dažnai patampa tarpine stotele, nes iš vykdoma daugiau ir įvairesnių skrydžių nei iš Lietuvos oro uostų.
Ryga gyventojų skaičiumi yra bemaž dvigubai didesnis miestas už Vilnių, tad natūralu, kad ir įvairios avialinijos daugiau dėmesio skiria Latvijai nei Lietuvai. Didesnis gyventojų skaičius tiesiog lengviau palaiko avialinijų taip trokštamus srautus, lengviau užpildo lėktuvus. Tad ir skrydžių maršrutų įvairovė čia ir daug didesnė, ir kitokia, nei iš Vilniaus ar Kauno oro uostų.
Kelionės per Rygos oro uostą dažnai esti dvejopos. Vienu atveju jūs tiesiog perkate skrydžio bilietą ar visą kelionės kelialapį iš Vilniaus, tačiau skrydžiai į numatytą tašką vykdomi su persėdimu Rygoje. Net atrodytų artimi Europos miestai, tokie kaip Kopenhaga, Malmė ar Stokholmas dažnai pasiekiami būtent tokiu principu. Kitas atvejis, kuomet patys renkatės Rygą kaip pradžios tašką norėdami pasiekti savo svajonių atostogų vietą. Iš čia vykdomų skrydžių žemėlapis ne tik plačiai dengia Europą, bet kartais siekia ir artimuosius rytus Azijoje. Net pigiosios avialinijos, taip pamėgtos pastaruoju metu, iš Rygos siūlo aplankyti ir didesnę, ir kitokią Europos miestų įvairovę. Neretai kai kurie miestai yra pigiau pasiekiami iš Rygos, nei iš Vilniaus ar Kauno. Tad toks keliavimo būdas tikrai vertas dėmesio.
Jei jau nutarta, kad bilietą pirksite savarankiškai tiesiog iš Rygos, reiks kažkaip ir atvykti į šį miestą. Variantų ne vienas, visgi miestas artimas. Yra netgi specialūs mikroautobusai – ekspresai, kursuojantis tarp kai kurių Lietuvos miestų ir Rygos oro uostų. Galima važiuoti autobusu iki Rygos stoties, o iš ten vėl gi nemažas pasirinkimas kaip pasiekti oro uostą. Patogiausia negalvojant – važiuoti taksi, tačiau kelionė miesto autobusu ar tiesiog „mikriuku“ bus gerokai pigesnė. Į Rygą galima atvykti ir automobiliu, tačiau reikia įsivertinti automobilio stovėjimo oro uosto aikštelėje jūsų kelionės metu kaštus. Galbūt taip jau nebesigaus pigiau nei skristi tiesiog iš Lietuvos.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *