Reikalavimai, keliami saugiems laiptams

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Laiptų konstrukcijų ir dizaino pasiūla stebina savo įvairove. Nors laiptus privalome derinti prie bendro būsto interjero, vis dėlto svarbiausia išsirinkti kokybišką, patikimą ir saugią produkciją. Iš tiesų vis mažiau žmonių galvoja apie pasirinktos konstrukcijos saugumą, o juk laiptais lipame kasdien, be to, jais laksto žaidžiantys vaikai. Nelaimingi atsitikimai lipant laiptais yra tokie dažni, kad daugelio valstybių ligoninių sąrašai juos įtraukia į rimtų susižalojimų sąrašą, beje, daugiau nei 25 proc. tokių atvejų baigiasi mirtimi.

Projektuodami naujus laiptus, atsakingai išmatuokite patalpų aukštį, t. y. jūs turite tiksliai žinoti, kiek pakopų jums reikės, kadangi privaloma išlaikyti tokį patį santykį tarp pakopos aukščio ir pločio. Specialistai rekomenduoja rinktis laiptus, kurių pakopos aukštis siektų 18 cm, o gylis apie 25–30 cm. Jei renkatės standartinius, t. y. ne sraigtinius, laiptus, įsitikinkite, kad jų kilimo kampas neviršys 45 laipsnių.

Pats geriausias pasirinkimas yra betoniniai monolitiniai laiptai. Ši konstrukcija yra ilgaamžė, patvari, be to, net ir bėgant metams ji nesukelia jokių vibracijos problemų. Tiesa, jei nusprendėte apsigyventi karkasiniame name, šiais laiptais džiaugtis negalėsite, kadangi jiems yra būtinas tvirtas betoninių perdangų pagrindas. Itin dažnas pasirinkimas – surenkami spiraliniai gelžbetoniniai laiptai, kadangi jie neužima daug vietos, nevibruoja ir puikiai atitinka modernistinių pažiūrų gyventojų skonį. Be to, šiais laiptais galima pradėti naudotis dar tebevykstant statyboms. Deja, ir šiai konstrukcijai yra būtinas betoninis perdengimas.

Pastaruoju metu didžiausiu klientų susidomėjimu mėgaujasi laiptai ant metalinio karkaso. Ši konstrukcija yra itin lengva ir patogi, montuojama ant įvairių perdangų, be to, tokie laiptai yra gana pigūs. Pagrindinis šių laiptų trūkumas – vibracija. Deja, visi mediniai laiptai vibruoja, todėl šios problemos taip lengvai neišspręsite. Tiesa, specialistai tvirtina, kad vibracijos pavyks išvengti (ar bent jau ją sumažinti) pasirinkus patikimą projektuotojų įmonę. Labai svarbu dirbti ir su ilgametę patirtį turinčiais specialistais, kadangi prastai surinkti laiptai gali girgždėti.

Jei norite pasirūpinti senesnių laiptų saugumu, atminkite, kad didžiausios problemos kyla dėl pakopų slidumo. Dėl šios priežasties patariama vengti lakuotos medienos, akmens bei metalo. Deja, lietuviams mediniai laiptai visuomet kėlė malonias asociacijas ir siejosi su šiltais bei jaukiais namais. Jei jūsų namuose taip pat įrengti slidžios dangos laiptai, prie pakopų paviršiaus pritvirtinkite trintį sukeliančių medžiagų, pvz., medžiagines juosteles. Žinoma, tokiu atveju laiptai praras savo išvaizdą, o dažnai mindamos juostelės greitai susidėvės, todėl turėsite jas nuolatos keisti. Galite klijuoti PVC arba kiliminę dangą, tačiau ir šios dangos labai greitai susidėvės, o jų pakeitimas pareikalaus ne tik daug darbo, bet ir gana didelių išlaidų. Rūpindamiesi savo ir savo artimųjų saugumu nepamirškite pagalvoti ir apie tinkamą laiptų apšvietimą. Nelaimės išvengsite, jei lipdami laiptais aiškiai matysite jų pakopas. Vienas geriausių sprendimų – apšvietimas, valdomas judesių daviklio. Šią sistemą reikėtų įrengti tiek laiptų viršuje, tiek apačioje.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *