Pamatų pasirinkimas: praktiškos pastabos ruošiantiems statyti namus

3.00 avg. rating (72% score) - 2 votes

Ruošiantis statyti namus yra tiek daug darbų ir sprendimų, jog galva lengvai gali apsisukti. Natūralu, juk namą dažniausiai statome kartą – du gyvenime, tad visos sritys yra naujos, aptariamos pirmą kartą. Todėl praktiškų patarimų, kurie padėtų nukreipti mintis ir darbus tam tikra linkme, tikrai niekada nebus per daug. Šį kartą bus aptariami pamatai, jų pasirinkimas ir svarba visam namo stabilumui.

statybos

Kokių pamatų reikia – palikite spręsti specialistui

Yra skirtingų pamatų rūšių ir jų pagrindinis skirtumas nėra kaina, nors būtent pagal ją daugelis ir nori rinktis pamatus. Deja, toks pasirinkimas gali skaudžiai kainuoti vėliau, jau pastačius namą. Todėl renkantis pamatus namui, reikia ne klausyti draugų ar kaimynų, kurie pasakoja apie stebuklingus, pigiai kainavusius pamatus jų namui, o pamatų parinkimą palikti konstruktoriui. Pamatai parenkami ne pagal namo projektą (nors į tai reikia atsižvelgti), tačiau pagal sklype esantį gruntą, jo tvirtumą ir pastato apkrovas. Tik ištyrus gruntą, jo sudėtį ir savybes galima priimti teisingą sprendimą.

Namas sėda ne dėl silpno pamato, o dėl grunto

Dažnai esant stipriam namo sėdimui kaltinamas pamatas ir pamatą lieję darbininkai. Tačiau iš tikro kaltas gruntas ir sprendimą kokius pamatus lieti priėmę savininkai, neatlikę grunto tyrimų. Kuo gruntas silpnesnis, tuo didesnė tikimybė, jog namas sės. Tačiau net ir silpnam gruntui yra sprendimas, tereikia pasirinkti tinkamos rūšies pamatus.

Populiariausi juostiniai ir gręžtiniai pamatai

Lietuvoje išskiriami du populiarūs pamatų tipai: juostiniai pamatai ir gręžtiniai pamatai. Juostiniai dažniausiai naudojami sunkiems, masyviems pastatams, statomiems iš mūro su, gelžbetonio perdangomis. Tuo tarpu gręžtiniai pamatai yra greitai įrengiami, nebrangūs ir rekomenduojami išskirtinai lengviems pastatams, pavyzdžiui, karkasiniams, rąstiniams namams.

Netaupykite pamatų sąskaita

Galite taupyti apdailos, tačiau ne pamatų sąskaita. Jei nėra ypatingai ryškaus kainų skirtumo skirtingiems pamatams, rinkitės tvirtesnius. Taip pat nepamirškite, jog pamatų tvirtumą lemia ir betono markė bei armatūra, tad nereikėtų taupyti ir medžiagų sąskaita.



Parašykite komentarą