Notaro paslaugos: nuo ko priklauso kaina?

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Kaip rodo statistika, notaro paslaugos yra vienos reikalingiausių paslaugų. Nieko keista, kodėl populiarumas toks didelis – gyvenime daug įvairių situacijų, kuomet be notaro pagalbos nepavyksta išsiversti. Tačiau ne paslaptis ir tai, jog notaro paslaugos yra vienos brangiausių. Būtent šis faktas neretai tampa ta priežastimi, kodėl žmonės iki paskutinės minutės delsia pasinaudoti šiomis paslaugomis. Vis dėlto, nesunku pastebėti, kad jei jau papuolėte į padėtį, kuomet patys suprantate, kad be notaro pagalbos išsiversti nepavyks, negaiškite laiko ir iš karto kreipkitės pas specialistą. Na, o žinant, nuo ko priklauso šių specialistų teikiamų paslaugų kaina, neteks susidurti su staigmenomis.

Pats svarbiausias dalykas, kuris turi daug įtakos tam, kiek kainuos notaro paslaugos, yra jos rūšis. Kaip žinia, notaras teikia labai įvairią pagalbą: atlieka sandorių projektų parengimą, notarinius veiksmus, kurie yra susiję su juridinio asmens steigimu, teikia konsultacijas daugeliu klausimų: pradedant klausimais, susijusiais su vedybų sutartimi ir užbaigiant klausimais, susijusiais su testamento tvirtinimu. Natūralu, kad norint kokybiškai suteikti visas šias paslaugas, yra reikalingos skirtingų lygių žinios, skirtingi laiko resursai. Būtent tai ir lemia, jog kiekviena paslauga, kurią teikia notaras, turi savo įkainį. Būtent jis ir yra vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių galutinę paslaugos kainą.

Svarbus yra ir kitas dalykas. Tai – miestas, kuriame teikiamos šios paslaugos. Esame įpratę prie to, kad didžiuosiuose šalies miestuose įvairios prekės bei paslaugos būna bent šiek tiek brangesnės nei mažuose miestuose. Nesunku suprasti, kad notaro paslaugos nėra išimtis – šios srities specialistai, kurie paslaugas teikia šalies didmiesčiuose, už savo darbą norės gauti bent šiek tiek didesnį užmokestį.

Kalbant šia tema, reikia atkreipti dėmesį ir į specialisto patirtį. Pastebėta, kad tie notarai, kurie turi nedaug darbo patirties, nustato mažesnius daro įkainius, tuo tarpu, notaro, turinčio ne vienos dešimties metų darbo patirtį, paslaugos kainuoja daugiau.

Jau sužinojome svarbiausius dalykus (paslaugos rūšis, vietovė bei patirtis), nuo kurių ir priklauso, kiek teks patirti išlaidų tuomet, jei bus reikalingos notaro paslaugos. Na, o baigiant, norisi tik pastebėti, jog konkurencija – galingas dalykas, tad jei siekiate palankesnių kainų, turėtumėte orientuotis į tas vietoves, kuriose notarai priversi konkuruoti.

Daugiau informacijos apie notaro paslaugas rasite čia: http://www.lextrans.co.uk/lt/Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *