Londono muziejai

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Londonas – senas, daug įvairios istorijos menantis miestas. Čia būdamas, vien eidamas gatve gali pamatyti daug architektūrinio paveldo vertų statinių. Tačiau Londone daug ir muziejų, ir iš ties didelių, galinčių ženkliai praturtinti žinias ir leidžiančių smagiai bei įdomiai praleisti ne vieną dieną. O kas maloniausia keliautojo ausiai – nemaža Londono muziejų dalis yra nemokami. Kodėl gi neužsukus!
Du turbūt didžiausi muziejai yra Gamtos istorijos Ir Britų muziejus, eksponuojantis įvairiausių praeities civilizacijų paveldą. Abu ir netoli vienas kitas, abu įsikūrę dideliuose pastatuose ir užima po kelis jų aukštus. Tad jų artimumų labai ko džiaugtis kaip ir nėra – vienam muziejui, norint jį bent kiek atidžiau apžiūrėti, reikia paskirti bent vieną dieną! Įspūdingai skamba, tačiau jei bent kiek giliau domitės pasaulio civilizacijų istorija ar gamtos reiškiniais bei kūriniais – tokiame muziejuje nenuobodžiautume ir visą savaitę.
Gamtos istorijos muziejus pasakoja ne tik gamtos, arba Žemės planetos ir jos gyvybės, istoriją bei vystymąsi. Šis muziejus siekia, kad kiekvienas lankytojas pajaustų ir suprastų, kas tai yra gravitacija, išcentrinė ar įcentrinė jėga, erozija, žemės drebėjimas. Gausu eksponatų, gal labiau tinkančių vadinti įrengimais, kuriuos reikia leisti, reikia jais naudotis, kad suprasti vienus ar kitus reiškinius. Daugelyje teminių erdvių įrengti ir ekranai, transliuojantys siužetus iš gamtos šėlsmo pasaulyje (ugnikalnių išsiveržimus, potvynius) ar aiškinančius tam tikrus reiškinius. Yra duoklė ir norintiems pažvelgti už Žemės planetos ribų – kosmoso skyrius, supažindinantis su planetomis, leidžiantis pamatyti tikrą, kadaise į Žemę nukritusį meteoritą.
Britų muziejuje sukaupta daugybė eksponatų iš viso pasaulio, menančių senovės Egipto, Mesopotamijos, Persijos, Sirijos, Romos imperijos, Graikų, Vikingų, įvairių Afrikos genčių bei dar daugelio civilizacijų gyvenimą ir papročius. Muziejus išties labai didelis, suskirstytas pagal tai, apie kokią kultūrą kur norima papasakoti. Garsiausias ir populiariausias skyrius šiame muziejuje – Egipto. Čia galima išvysti tikras mumijas, jų sarkofagus, netgi mumifikuotus gyvūnus, ypač kates, šiek tiek susipažinti su mumijos „gamybos“ procesu bei įrankiais. Istorijos muziejuje yra ir garsusis Rozetės akmuo, padėjęs mokslininkams iššifruoti senovės kalbas. Tikrasis akmuo saugomas gaubtų, tačiau yra padaryta ir realaus dydžio jo kopija, kurią gali liesti visi norintieji.
Londone gausu ir kitų muziejų, meno galerijų, tai puiki vieta norintiems praplėsti akiratį ir gerokai pagilinti savo žinias ir supratimą apie pasaulį. Informacija parengta remiantis kontikis.lt.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *