Leidimai ir licencijos

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pradedant verslą ir steigiant įmones paslaugų srityje, neišvengiamai susiduriama su valstybės ar savivaldybės institucijų keliamais reikalavimais. Dažnai, įstatymų nustatytais atvejais įmonės gali imtis tam tikros rūšies veiklos tik gavusios atitinkamą licenciją. Licencijuojant tam tikrą įmonių veiklą, paprastai yra siekiama užtikrinti, kad veiklą vykdančios įmonės tūrėtų reikiamus įgūdžius tai veiklai vykdyti. Taigi vykdant tam tikras veiklas įmonė privalo turėti visas licencijas ir leidimus, kurie įstatymuose nustatyti kaip būtini įmonės veiklai.

Prieš pradedant verslą būtina žinoti, ar veikla kurią ruošiamasi vykdyti nėra licencijuojama, o jei veikla yra licencijuojama, kuri institucija yra tiesiogiai atsakinga už tam tikro leidimo išdavimą. Lietuvoje yra apie 100 institucijų, išduodančių leidimus ir licencijas verslininkams, norintiems vykdyti veiklą Lietuvoje.

Kiekvienai licencijuojamos veiklos rūšiai LR Vyriausybė tvirtina licencijavimo taisykles. Patvirtintose licencijavimo taisyklėse būna nurodoma licencijuojama veikla, licenciją išduodanti institucija, šios institucijos įgaliojimai, licencijai gauti reikalingi dokumentai, pateiktų dokumentų nagrinėjimo tvarka, rekvizitai ir kita būtina informacija. Paprastai licencija būna išduodama neterminuotam laikui, jei yra įvykdytos licencijavimo taisyklėse nustatytos sąlygos.

Verta žinoti, kad fiziniams asmenims vykdant tam tikras ūkines komercines, gamybines ir kitas veiklas yra nustatyti reikalavimai įsteigti juridinį asmenį. Tai reiškia, kad tam tikras veiklas gali vykdyti tik juridiniai asmenys, todėl gyventojai, kaip fiziniai asmenys, šių veiklų vykdyti negali.

Taigi, prieš užsiimant tam tikros rūšies veikla, asmuo, pradedantis verslą, turėtų įsitikinti, ar tai veiklai nėra reikalaujama licencijos, kadangi nemažai veiklų yra licencijuojamos ir prieš jas vykdant būtina gauti atitinkamą licenciją ar leidimą.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *