Kuo pranašesnis yra medžio masyvas?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dažnai galima išgirsti, kad medžio masyvo durelės, spintelės ir kiti baldai yra kur kas geresnis pasirinkimas nei jų alternatyvos, tokios kaip baldai iš medžio drožlių plokščių (MDP). Tačiau retai kada galima išgirsti vertų dėmesio argumentų, nebent pabrėžiamas natūralaus medžio ilgaamžiškumas, tad kuo gi pranašesnis yra medžio masyvas?

Pradėti reiktų nuo to, kad natūralus medis yra ekologiška medžiaga, o tai ne tik skambi frazė, bet ir Jūsų sveikata. Būtent natūralus medžio baldai neskleidžia nuodingų medžiagų, neteršia Jūsų patalpos oro, tad tinka ir tiems, kurie yra jautresni, turi įvairių alergijų (nebent alergija yra ir medžio gaminiams). Verta žinoti, kad tokiuose balduose, skirtingai nei gaminamuose iš drožlių plokščių nėra naudojami sintetiniai klijai, o šie didžiai daliai žmonių tampa lėtinių susirgimų priežastimi.

Išvaizda taip pat skiriasi. Medžio masyvo baldai kur kas išvaizdesni, solidesni, laikoma, kad jie turi išliekamąją vertę. Tačiau, savaime suprantama, yra ir brangesni. Dėl šios priežasties ieškantys pigesnių sprendimų dažniausiai renkasi MPD baldus, o ne medžio masyvą. Vis tik vertėtų bent jau svarbiausius elementus naudoti iš geresnių medžiagų. Pavyzdžiui, medžio masyvo durelės yra geras pasirinkimas, nes jos nuolat varstomos, juda, tad turi būti atsparios ir pakankamai tvirtos.

Lyginant su durelėmis iš drožlių, masyvo durelės tarnauja net kelis kartus ilgiau, kadangi medžio drožlės gali pabrinkti, o ne kartą perrinkus baldus jos ima trupėti, atsiranda sunkumų jas pritvirtinti ir palaipsniui jos tampa nebenaudotinos ir tai sudaro papildomų išlaidų, rūpesčių.

Kitas didelis drožlių baldų trūkumas – klijavimui naudojami įvairūs klijai, kurių sudėtyje gali būti alergenų, o dažniausiai jie yra iš kenksmingų, organizmą nuodijančių medžiagų. Be viso to, atsiradus defektams MDP baldų negalėsite restauruoti arba tai tiesiog bus pernelyg brangu, ekonomiškai nenaudinga, tad įsigiję medžio masyvo baldus ar bent jau svarbiausias baldų detales būsite tikri, kad turite ilgaamžį daiktą, o atsiradus problemoms jas nesunkiai pašalins atnaujinimas.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *