Kokoso kevalo papuošalai – originalus būdas nustebinti

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

loansJei neturite daug pinigų, turite namuose tokius įrankius, kaip rankinis gręžtuvas, metalo pjūklelis, siaurapjūklis ir kelių rūšių šlifavimo popieriaus, galite pamėginti pagaminti originalius ir nebrangius papuošalus iš kokoso kevalo. Taip, iš kokoso kevalo. Tai yra stebėtino grožio medžiaga, šlifuotas kokoso kevalas savo išvaizda primena šokolado plytelės paviršių, yra tamsiai rudos spalvos, su mažytėmis duobutėmis, kurias įmanoma iššlifuoti iki visiško tobulumo. Taigi, nuo ko reikėtų pradėti gaminant?
Visų pirma rekomenduoju susigalvoti norimą formą, pradžioje siūlau dar atkreipti dėmesį, kad kokoso kevalas yra ne plokščia medžiaga ir sferiškumo išspręsti beveik neišmanoma, nebent daroma maža formelė iš pačio kokoso kevalo smaigalio, tačiau toks vargas tikrai nevertas rezultato. Taigi forma turėtų pradžiai būti nesudėtinga: mėnuliukas, akies, kvadratas, rombas, trikampis ar kažkas panašaus. Pjaunant formą reikia nepamiršti, kad reikia sekti kokoso kevalo vidinę pusę. Taip pat, jeigu naudosite rankinį siaurapjūklį, liaudyje vadinamu “lobziku” reikia nepamiršti, kad medžiaga yra labai kieta todėl pjaunama ne su didele jėga, o su dideliu staigumu, tik taip jis pasiduoda formavimui.
Išpjovę norimą formą pradėkite šlifuoti kokoso kevalą keliais skirtingo šiurkštumo švitriniais popieriais, patarčiau geriau imti šlifavimo juostą, po ja padėti kokį sulankstytą skudurėlį ir braukti pačiu gabaliuku per jį. Skamba sudėtingiau, nei yra. Kokosas, laimei, labai lengvai apsišlifuojanti medžiaga, todėl formą ir blizgesį jai suteikti bus ne taip sudėtinga.
Toliau – skylutės (-učių) gręžimas. Atrodo, ką čia pasakoti, tačiau šlifuotą sferos išorę yra labai sunku įgręžti, rodėl geriau prieš gręžiant būtų įrėžti bent mažytę duobutę – bus tikrai nelengva.
Dar, jeigu dar turite ūpo, vidinėje pusėje galite įrėžti kokią širdelę ar inicialus, ten sunku nebus, vidinis sluoksnis – gana minkštas.
Jeigu jūsų antroji pusė nešios gaminį nuolat – jis pradės juoduoti, taip dar įgaudamas savotiško žavesio ir senoviškumo efekto. Nebijokite eksperimentuoti ir patirti naujų medžiagų apdirbimo malonumą.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *