Kodėl svarbu atkreipti dėmesį į šuns gyvenimo būdą

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

šuoŠunys skiriasi ne tik veislėmis, dydžiu, uodegos purumu ar balso storumu. Dar vienas esminis jų skirtumas – aktyvumas ir gyvenimo būdas. Čia juos galima suskirstyti į tris pagrindines grupes:

  • Miesto šuo. Miesto ritmu alsuojančio šeimininko šuo. Gyvenimas bute arba name ir pasilakstymas kieme, bei reguliarūs pasivaikščiojimai ar pasilakstymai su šeimininkui aplink rajoną, parke ar pamiškėje.
  • Kambarinis šuniukas. Dažniausiai mažiausių veislių, puikiai gyvena namuose, rečiau išeina į lauką ir dažniausiai ant šeimininko rankų. Ramus, sėslus šuo, puikus kompanionas įvairaus amžiaus šeimininkams.
  • Sporto aistruolis. Visų sporto varžybų dalyvis, nuolat motyvuotas bėgti, lėkti, veikti. Nuolatinį aktyvumą demonstruojantis, sportuojantis šuo.

Visi šie šunys skirtingi. Tad ir jiems reikalingas maistas šunims turi būti skirtingas. Royal Canin yra viena iš nedaugelio šunų maisto gamintojų, atkreipusi dėmesį būtent į šuns gyvenimo būdą ir pagal tai parengusi skirtingos mitybos planus. Juk šuniui, gyvenančiam namuose ir rečiau išeinančiam į lauką reikia daug mažiau nei sportuojančiam šuniui. Dėl skirtingo judrumo, susiformavusių poreikių ir įpročių, šuniui reikalingi skirtingi kiekiai maistinių medžiagų, vitaminų. Todėl siekiant, kad augintinio mityba būtų subalansuota, reikia atkreipti dėmesį į šuns gyvenimo būdą ir pateikti tinkamą maistą. Šią užduotį palengvina Royal Canin, kuri pristatė šuns maisto liniją Lifestyle Health Nutrition, kurią sudaro trys dalys:

  • Urban Life – šunų maisto linija skirta mieste gyvenantiems šunims. Maiste dominuoja maisto medžiagos, padedančios apsaugoti šunį nuo patiriamo aplinkos užterštumo bei triukšmo, kuriuo garsėja miestai. Urban Life papildomai išskirstyta pagal amžiaus grupes (jauniems šuniukams ir suaugusiems šunims) bei pagal dydį (iki 10 kg ir nuo 11 iki 44 kg).
  • Indoor Life – skirtas sėsliai, daugiausia namuose gyvenantiems, iki 10 kg dydžio šuniukams. Šio šuns maisto pagrindinis tikslas – užtikrinti stabilų šuns svorį, kuris yra didžiausia problema mažai judantiems šunims.
  • Sporting Life – šuns maistas subalansuotas sportuojantiems ir didelį fizinį krūvį patiriantiems šunims. Maistas užtikrina energijos kiekį, palaiko svarbiausias gyvybines funkcijas, yra naudingas virškinimo sistemai bei sąnariams.

Tinkamai pasirinktas maistas užtikrina, kad gyvūnas bus sveikas ir laimingas.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *