Kanarų salų mozaikoje

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kanarų salynas – Ispanijai priklausantis vulkaninių salų archipelagas, esantis į vakarus nuo Afrikos žemyno, maždaug už 200 kilometrų nuo jos krantų. Keliauti po Kanarų salas traukia net ir žiemą šiltas klimatas, unikali, lavos laukų ir žaliųjų plotų mozaikos gamta bei ganėtinai nebrangus tiek nuvykimas, tiek ir gyvenimas bei keliavimas po salas.

Didžiausios salos Kanaruose – Tenerifė ir Gran Kanarija. Tenerifės lankytinų vietų gausa ir pasiskirstymas visoje saloje verčia pasiplanuoti ilgesnę nei savaitės kelionę į šią salą. Urvai, smėlėti ir uolėti paplūdimiai, lavos laukai bei didžiulis, daugiau nei tris kilometrus virš jūros lygio iškylantis Teidės ugnikalnis traukia daug turistų iš viso pasaulio, ypač – šalia esančios Europos. Būtent dėl pastarojo, 20 kilometrų skersmens snaudžiančio ugnikalnio, dažnai ir pasirenkama Tenerifė savo atostogoms. Saloje yra du oro tarptautiniai oro uostais, kuriuose leidžiasi ir kyla pigieji Ryanair lėktuvai, taigi susisiekimas išties patogus. Tiesa, tiesioginių skrydžių iš Lietuvos į Kanarus ši bendrovė nevykdo, tačiau su variantų su persėdimu išties nemažai. Gran Kanarijos Las Palmas laikomas visų Kanarų sostinę, čia didžiausias salyno miestas, sutelkęs beveik pusę milijono gyventojų. Gran Kanarija yra labiausiai apgyvendinta iš Kanarų salų, čia yra puikių kurortų, viešbučių ir netgi didžiausias Ispanijoje prekybos centras apsipirkinėjimo mėgėjams.

Turint mažiau laiko atostogoms, galbūt vertėtų rinktis kurią nors iš mažesnių Kanarų salų, pavyzdžiui Lansarotę arba Fuerteventurą. Savaitės atostogų pakanka išniukštinėti šių salų lankytiniems objektams, aplankyti Timanfajos nacionalinį parką, esantį Lanzarotėje. Beje, šis parkas – prieš beveik 300 metų vykusių ugnikalnių išsiveržimų palikimas, lavų laukai, primenantys Marso ar mėnulio peizažą. Augalijos saloje išties nedaug, tačiau kurortuose, tokiuose kaip Playa Blanca ar Arrieta, drėkinimo sistemų pagalba auginamos palmės, kiti augalai, yra netgi golfo laukai. O dalis vietinių sugeba verstis augindami šiek tiek žemės ūkio kultūrų.

Jei yra galimybė į Kanarus ištrūkti dviem savaitėm ar dar ilgiau, galima aplankyti ne vieną archipelago salą. Didieji salų miestai turi uostus, ir tarp jų kursuoja keltai, leidžiantis į uolėtus salų krantus pažvelgti ir iš vandens. Na o po salas galima keliauti ir viešuoju transportu – autobusais, ir, kaip dažniausiai būna patogiausia – nuomotu automobiliu.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *