Kaip kovoti su dulkėmis?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

valymasNuolatinė kova su dulkėmis vargina ne vieną šeimininkę – perkame brangiausias šluostes, atsakingai valome baldų paviršių, siurbiame kilimus ir grindis, tačiau jau kitos dienos rytą stebimės naujų dulkelių sluoksnių. Iš tiesų dulkių valymas yra nesibaigiantis ir varginantis procesas, kuriam tenka aukoti daug laiko ir pastangų – net ir modernieji dulkių siurbliai negali užtikrinti pageidaujamo rezultato.

Viena svarbiausių kovos priemonių – profesionalūs oro filtravimo įrenginiai. Kol dulkių siurbliai renka nusėdusias dulkes, kokybiški filtrai surenka jas dar tvyrančias ore. Tiesa, jei norite džiaugtis išties nepriekaištingu rezultatu, privalote skirti laiko tinkamai filtravimo sistemos priežiūrai ir reguliariems filtrų keitimo darbams. Negalima pamiršti ir praktinės pusės – šios įrangos kaina yra gana didelė, be to, net ir brangiausia oro filtravimo sistema nesurinks sunkiai pasiekiamuose plyšiuose besikaupiančių dulkių.

Kalbėdami apie dulkes, pirmiausia turime suprasti, kad šios neatsiranda iš niekur. Jas sudaro mikroskopinės smiltelės, augalų ir maisto trupinėliai, drabužių atplaišos ir kiti namuose besikaupiantys nešvarumai. Be to, dulkių sudėtis ir jų kiekis yra individualus faktorius, priklausantis nuo skirtingų vietovių, skirtingų namų ir skirtingų kambarių, t. y. dulkės, sutinkamos jūsų namuose, skirsis nuo jūsų kolegos bute esančių dulkių. Jei gyvenate mieste, greičiausiai jūsų dulkes sudaro įvairios pramoninės veiklos atliekos, automobilių išmetamųjų dujų dalelės ir kitos oro taršos liekanos. Kaimo teritorijos namuose dulkės susideda iš išdžiuvusio dirvožemio, augalų atplaišų, žiedadulkių, grybų sporų. Svarbiausia namų, įkurtų smėlėtose ar jūrinėse vietovėse, dulkių sudedamoji dalis yra smiltys ir jūros druska. Dulkių sudėtis priklauso ir nuo konkretaus būsto interjero. Dalį dulkių sudaro mūsų odos atplaišos.

Į namus dulkės patenka vėdinant patalpas. Dėl šios priežasties nerekomenduojama vėdinti namų pučiant stipriam vėjui – toks oras yra gaivesnis, tačiau jame yra didesnė dulkių ir smiltelių koncentracija. Didmiesčiuose vėjas atpučia ne tik dulkes, bet ir nešvarumus ar net pavojingų chemikalų liekanas. Jei norite užtikrinti tinkamą oro kokybę namuose, patalpų vėdinimui rinkitės vėsias ir drėgnas dienas, kuomet didžiausias dulkių sluoksnis būna nusėdęs. Nors specialistai pataria bent vieną kartą per dieną atverti langus, rinkitės šiam darbui ramesnį orą.

Nusprendę imtis visų priemonių kovai su dulkėmis, visų pirma pasidomėkite, kokie dulkių siurbliai atitiks visus jūsų poreikius. Nepamirškite, kad skirtingiems valymo paviršiams reikalingi atskiri gaminiai. Net ir itin brangus dulkių siurblys nepašalins nešvarumų visame bute – jums bus būtinos ir kitos valymo priemonės, kurių svarbiausia – tinkamai parinkta šluostė. Atsisakykite minties dirbti su plunksnine dulkių šluostele, kadangi ji tik pakels dulkes į orą ir perneš jas nuo vieno paviršiaus ant kito. Geriausias pasirinkimas – mikropluošto šluostės, kurios greitai ir efektyviai surenka dulkeles. Tiesa, valydami baldus, šluostę sudrėkinkite. Rinkitės specialų blizgiklį, kuris padės pasiekti geriausių rezultatų. Kad įsitikintumėte, jog gaminys iš tiesų tinka valomam baldui, išbandykite jį mažiau matomoje vietoje. Jokiu būdu nepurškite blizgiklio tiesiai ant baldo, ypač jei šis yra medinis – rizikuojate gaminį padengti plona ir sunkiai pašalinama plėvele, kuri paskatins dar didesnį dulkių kaupimąsi.



Parašykite komentarą