Ką svarbu žinoti jei ketinate investuoti į auksą

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

gold1Investavimas į auksą yra viena seniausių, tačiau pastaruoju metu vis dažniau pripažįstama investavimo alternatyva. Kaip bebūtų keista, į auksą galima investuoti net trimis skirtingais būdais:

  1. Investuoti į įmonių, susijusių su aukso išgavimu ar apdorojimu, akcijas. Tokia investicija leis tikėtis akcijų vertės kilimo arba dividendų išmokėjimo akcininkams, tačiau tai investicija labiau ne į auksą tiesiogiai, o į įmonę, todėl išlieka tokios rizikos kaip neefektyvaus įmonės valdymo ar kitų rizikų sukelti akcijų svyravimai.
  2. Investuoti į aukso fondus. Per pastaruosius kelis metus labai stipriai išaugo žmonių susidomėjimas tauriuoju metalu. Šių dviejų tipų investicijos nors ir nėra tiesioginės investicijos į auksą, tačiau įmonių ir ypač fondų kainos labai stipriai koreliuoja su aukso kainomis. Kita vertus, investuoti aukso fondus įprastam vartotojui sunku, dėl informacijos trūkumo.
  3. Investavimas į fizinį auksą. Tai bene vienintelė įprastam žmogui žinoma investicija, dažniausiai susijusi su investavimu į aukso luitus, tačiau turinti ir kelias kitas alternatyvas, pavyzdžiui, investavimą į aukso monetas.

Bendroji aukso vertė pastaruosius 90 metų sparčiai kilo, tačiau investuoti į auksą, kaip į trumpalaikio spekuliavimo priemonę, arba investuoti daugiau nei 30 proc. savo kapitalo nepatartina. Šio tipo investicija priskiriama ilgalaikėms investicijoms, į aukso luitus investuoti reikėtų mažiausiai 7 metams. Daugelio investuotojų auksas laikomas vienu iš labiausiai patikimų ir pelningų įrankių investicinio portfelio formavimui ir tai diktuoja objektyvios rinkos sąlygos: aukso kaina pastaraisiais metais demonstravo nuolatinį augimą, suteikiant pastogę norintiems apsaugoti savo turtą nuo infliacijos.

Svarbu atminti ir tą faktą, kad biržoje auksu yra prekiaujama JAV doleriais. Todėl valiutų svyravimai taip pat netiesiogiai gali įtakoti aukso kainą. Tai itin išryškėjo paskutiniais mėnesiais, kuomet vis brangstantis JAV doleris Euro atžvilgiu, mums, europiečiams ženkliai pabrangino auksą.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *