Ką reikia žinoti apie toponuotraukas?

3.00 avg. rating (78% score) - 1 vote

planas

Kas yra toponuotraukos?

Toponuotrauka, dar vadinama topografine nuotrauka arba topografiniu planu, yra techninė sklypo nuotrauka, sklypo dokumentas, kuriame atsispindi visi geodeziniai duomenys ir sklype esantys tinklai. Tam, kad toponuotrauka būtų gauta, reikia atlikti specialius geodezinius matavimus. Įvertinti sklype esančius objektus. Sklypo reljefo nuotraukoje užfiksuotas sklypas, reljefas, sklype esantys statiniai, įrenginiai, įvairūs daugiamečiai augalai, komunikacijos, sklypo ribos ir pan.

Kam reikalinga topografinė nuotrauka?

Topografinė nuotrauka reikalinga projektuojant įvairius statinius norimame sklype. Topografinis planas būtinas ir tada, kai reikalingas išsamus žemės sklypo planas su pažymėtais visais statiniais, visu inventoriumi, komunikacijomis ir t. t. Sklypo planą pravartu turėti, kai sklype planuojama įvesti įvairias komunikacijas, kai kasama kitais tikslais, kai ruošiamasi sodinti vaismedžius, kitus augalus ir panašiais atvejais. Nuotraukos specialistams padeda suprasti kur galima prijungti inžinerinius tinklus, kur įkurdinti apsaugines zonas, taip pat šios nuotraukos svarbios matuojant apsaugines zonas nuo pastatų ir įvairių įrenginių. Be toponuotraukos negalima įregistruoti pastatyto namo – tai dar vadinama „namo pridavimu“.

Kaip rengiamos toponuotraukos?

Toponuotraukų parengimas sudėtingas procesas, tačiau į jį gilintis labai nereikia, nes jo, bet kokiu atveju pasidaryti patiems nepavyks. Norint parengti toponuotraukas, reikia tai suderinti su atsakingomis organizacijomis ir savivaldybėmis, kuriose yra sklypas, kuriam rengiama topografinė nuotrauka. Reljefo topografines nuotraukas rengia specializuotos įmonės, kurios darbuotojai turi geodezininko kvalifikacijos pažymėjimą ir baigę specialius mokslus. Nuotraukos parengiamos per dvi savaites ir gali būti pateiktos skaitmeniniu arba analoginiu pavidalu.

Kiek kainuoja topografinė nuotrauka?

Kiekvienu atveju kaina yra individuali, o įkainius lemia nuotraukos dydis, objektų sklype sudėtingumas, kiek medžiagos apie konkretų sklypą išlikę archyve. Jei nėra archyvo duomenų ir viską reikia rinkti iš naujo, jei norima greičiau nei per dvi savaites, tuomet kaina pakyla papildomai.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *