Jūsų teisės imant paskolą

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Nemaža dalis besiskolinančiųjų neretai patiria įvairių problemų dėl paprasčiausių nesusipratimų, kurie kyla būtent todėl, jog nėra domimasi teisės aktais bei kitomis nuostatomis, kurios apibrėžia visą tvarką skolinimosi metu. Svarbu yra tai, jog tiek paskolos teikėjas, tiek ir gavėjas turi laikytis griežtų reikalavimų, kurie būtent ir padeda išvengti visų ginčų. Tam, kad skolinantis nekiltų jokių bėdų, būtina išanalizuoti paskolos sutartį, jog prieš pasirašant ją, būtų išsiaiškinama ar nėra pažeidžiamos nei jūsų, nei kreditoriaus teisės, o taip pat yra svarbu ir vykdyti savo pareigas.

Bene svarbiausias apsektas yra tas, jog abi paskolos sutarties pusės turi laikytis vartojimo kredito įstatymo. Jame yra apibrėžiami visi reikalavimai tiek kreditoriui, tiek ir skolininkui, tad žinant visus svarbiausius punktus, nesunkiai būtų galima apseiti ir be ginčų.

Šiame įstatyme yra aiškiai nurodoma kokia palūkanų norma gali būti taikoma klientui. Tiksliau tariant, ją kiekvienas kreditorius turi paskaičiuoti pagal nustatytą kredito kainos metinę normą. Paprasčiausiai, jos metinė norma yra išreiškiama procentine išraiška, kurią sudaro kredito suma ir visos palūkanos bei kiti paskolos administravimo mokesčiai, todėl kaip pavyzdį galime paimti 1000lt paskolą metams – jeigu jums, pasiskolinus šią sumą, reikia grąžinti tarkime 1500lt, tai bendra vartojimo kredito kainos metinė norma bus 150 procentų, o tai reiškia, jog ji yra galima, nes leidžiamą sudaro nedaugiau nei 200 procentų. Jeigu ši procentinė išraiška, pagal visus apskaičiavimus, paskolos sutartyje yra didesnė, tai reiškia, jog kredito teikėjas pažeidžia vartojimo kredito įstatymą ir tokiu atveju galite kreiptis į Lietuvos banko priežiūros instituciją, kuri visą šį nesusipratimą išspręs taikiai ir be jokių teisinių sprendimų.

Taip pat turite žinoti, jog joks kredito teikėjas negali iš jūsų reikalauti grąžinti skolą vekseliu ar kitu skolos rašteliu. Paprasčiausiai, tokias paskolos įmokas kreditoriui priimti yra draudžiama, o tai padaręs, vėl gi – bus pažeidęs tam tikrus teisės aktus.

Kas liečia kitus niuansus, tai čia ne ką mažiau svarbu tai, jog joks paskolos teikėjas, negali reikalauti anksčiau grąžinti paskolos. Tai reiškia, jog tai būtų eilinis sutarties pažeidimas, o tokių atvejų yra pasitaikę ne vienas ir ne du, kai per nesusipratimą, kreditorius imasi išieškoti skolos tada, kai kredito terminas dar nėra pasibaigęs.

Privalote gerai išanalizuoti ne tik paskolos sutartį, bet ir visus susijusius teisės aktus, kurie apibrėžia visą skolinimo tvarką.



Parašykite komentarą