Grindų įsirengimas

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Atliekate būsto remontą, bet nežinote kaip pasirinkti grindis? Svarbu kurioje vietoje jos bus įrengtos ir kokie uždaviniai joms keliami. Svarbu kokios sąlygos toje patalpoje – drėgmė, aplinkos temperatūra, braižymas. Jei grindys virtuvėje ir vonios kambaryje – svarbiausia, kad būtų atsparios drėgmei. Jei jos koridoriuje ar kitoje patalpoje kur intensyviai vaikštoma, tada svarbu, kad būtų atsparios įbrėžimams. Pagrindiniai grindų dangų tipai – paprastos grindletntės, parketas, parketlentės, laminatas. Iš viršaus grindys dar gali būti kaltos kartono plokštėmis, dengtos linoleumu ar kilimine danga, plytelėmis. Kiekviena iš šių sričių skaidosi į dar smulkesnes sritis. Pavyzdžiui vien plytelių yra kelių skirtingų rūšių. Skiriasi medžiaga iš kurios pagamintos plytelės bei jų apdaila. Laminuotos grindys skirstomos pagal dangos storį ir atsparumo klasę. Kuo grindys geresnės ir kuo atsparumo klasė aukštesnė tuo geresnės ir brangesnės yra laminuotų grindų plokštės. Laminuotos grindys nuo parketlenčių grindų iš esmės skiriasi natūralumu ir atsparumu. Parketlentės yra natūralios, bet greičiau dėvisi. O laminatas yra sintetika, tad grindys bus atsparios, bet nelabai tinkamos natūralumo šalininkams.

Parketlenčių grindis įrengti nesudėtinga. Visas kambarys iškraustomas. Tada jame vyniojamas paklotas kurio tikslas išlyginti grindis. Kadangi lentelės dedamos ant šio minkšto pakloto sluoksnio tai grindys dėl to ir vadinamos plaukiojančiomis. Tada ant viršaus dedamos lentelės ir jungiamos viena į kitą kaip dėlionė. O palei kraštą paliekamas maždaug pusės centimetro tarpelis. Dėl šio palikto tarpelio grindys ir gali „plaukioti“. Nereikia išsigąsti, tarpelis nesimatys, nes jį uždengs „plintusas“. Tokias grindis be problemų galite įsirengti patys. Daugiau problemų gali sukelti nebent lentelių apipjaustymas aplink duris ir radiatorius bei grindų išlyginimas jei jos labai negražios.

Tai pats lengviausias būdas. Nes visi kiti būdai (išskyrus linoleumo ir kiliminės dangos tiesimą) yra sudėtingi ir patiems kokybiškai pasidaryti nepavyks. Kadangi medžiagos yra pakankamai brangios greičiausiai patys ir nerizikuosite jų dėti. Greičiausiai samdysite specialistą, o jie vėl atitinkamai kainuoja. Dėl to grindų įrengimo kaina dar stipriai pakyla.  Jei galvojate apie šildomas grindis, turėkite omenyje, kad šildyti grindis galima dviem būdais (iš bendros šildymo sistemos ir elektra). Elektra šildyti brangiau, tačiau galite šildyti visus metus. Jei šildysite iš bendros sistemos – būsite pririšti prie lauko temperatūros, nes greičiausiai nejungsite pečiaus vien dėl grindų šildymo.

Apibendrinant, jei planuojate dėti naujas grindis rekomenduojame visose patalpose savomis jėgomis susidėti laminuotas grindis, o virtuvėje ir vonios kambaryje – plyteles. Jų išklojimui geriau pasisamdykite specialistą. Tai bus geriausias kainos ir kokybės santykis.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *