Granuliniai katilai, tai ką reikėtų žinoti

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Tobulėjant šildymo sistemoms, tobulėja ir patys prietaisai. Vieni tokių – granuliniai katilai. Nepaslaptis, jog rinkoje jų atsiranda vis daugiau ir daugiau, su skirtingomis techninėmis savybėmis. Todėl, besidominčiam vis sunkiau ir sunkiau surasti esminius skirtumus tarp produktų.

Šiuo metu viena pagrindinių ir jau įperkamų, savybių yra savaime išsivalantis šilumokaitis.

Katilo viduje yra įrengtas šilumokaitis, kuriame degimimo metu susidariusios dujos perduoda šiluma į katilo sieneles. Viduje esantis termofikacinis skystis (dažniausiai vanduo) įšyla ir tokiu būdu perduodama šiluma į namus (tekant įšilusiam skysčiui).

Iki šiol, vykstant mainams, susidarydavo suodžių sluoksnis ant šilumokaičio sienelių, kurį vartotojas turėdavo pašalinti rankiniu būdu, t.y. naudoti metalinius šepečius, stabdyti katilą ir t.t. Tobulėjant technologijoms – šis procesas jau gali būti automatizuotas. Šilumokaičio vamzdeliuose yra įrengtos spyruoklės, per kurias, po sudegimo keliaudamos dujos, dar papildomai yra užsukamos ir atiduoda daugiau šilumos į patį šilumokaitį – padidėja katilo efektyvumas. Taip pat, nustatytais intervalais šios spyruoklės yra pakilnojamos aukštyn, ir besitrindamos į sieneles, nugramdo bei nupurto susidariusius suodžius į peleninę.

Vartotojui nebereikia pačiam valyti katilo, taip pat katilas, pats apsivalęs kelis kartus per parą, užtikrina aukštą jo paties efektyvumą ir džiugina vartotoją mažomis kuro sąnaudomis.

Antras, šiuo metu vis aktualesnis privalumas, tai granuliniai katilai su savaime išsivalančiu degikliu

Degiklyje – degant granulėms, laikui bėgant susidaro šlako sluoksniai (kietos medžiagos), kurių degiklių ventiliatoriai nesugeba nupūsti ir atsiranda tikymybė susidurti su nepatogumais. Šiam reiškiniui yra naujas sprendimas – judančios ardelės degiklio dugne.

Jų paskirtis, palaipsniui judant, nupurtyti pelenus ir šlaką į peleninę.

Jos yra judinamos automatiniu būdu, todėl vartotojui vėlgi nebereikia pačiam to atlikinėti.

Šių, kelių paprastų savybių dėka šildymo procesas yra automatizuojamas, o vartotojas gauna neįkainojamą dalyką – komfortą.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *