Blauzdos skausmas – ką daryti?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Blauzdos skausmas – tai ką jaučia daugelis, tačiau ne visi supranta kodėl. Dažnai blauzdos skausmą primetame natūraliam kūno pokštui, priskiriame nuovargiui, net nepagalvodami, kad tai yra kur kas rimčiau nei atrodytų. Nei amžius, nei lytis tam didelės įtakos neturi, tačiau vis dėlto pastebėta tendencija, kad blauzdos skausmą dažniau jaučia tie žmonės, kurie kultivuoja aerobiką ar bėgimą.
Kodėl jaučiame blauzdos skausmą? Žinoma, atsakyti galėtų tik šios srities specialistas, tačiau būtų galima apsvarstyti net keletą priežasčių. Vaikystėje patirtos, bet jau užmirštos traumos, tokios kaip kaulų lūžiai, pasitempimas žaidžiant futbolą, gali turėti įtakos blauzdos skausmui. Taip pat sausgyslių arba raumenų sudirginimas, sportas, nuovargis. Bet kuriuo atveju, pirmiausia reikia nustatyti tikslią diagnozę, kodėl skaudą blauzdą, o tik paskui imtis gydymo veiksmų.
Kada gali ištikti skausmas? Blauzdos skausmas gali ištikti bet kur ir bet kada, tai nepriklauso nei nuo atliekamų veiksmų, nei nuo oro sąlygų. Kartais skausmas gali apimti kai atliekate fizinius pratimus, kojomis keliate sunkius svorius, o kartais ir atvirkščiai, po treniruočių, poilsio metu. Dažniausiai, vienu metu, skauda abidvi blauzdas, o ne atskirai.
Kaip sumažinti ar visiškai panaikinti skausmą? Skausmas yra sunkiai pašalinamas dalykas, tačiau įmanoma tai padaryti. Nesistenkite įprastinio savo gyvenimo pakeisti kitokiu, neatsisakykite mylimų pramogų, tačiau viską darykite su saiku. Norėdami nejausti skausmo, stenkitės kuo daugiau laiko praleisti ant elastingų paviršių. Pavyzdžiui, jeigu sugalvojote lankyti krepšinio treniruotes, įsitikinkite ant kokios dangos sportuosite, nes tai lemia skausmo atsiradimą blauzdų srityje. Avalynė yra numeris 1 sportininko gyvenime. Jei daug bėgiojate, žaidžiate krepšinį ar futbolą, privalote keisti avalynę kas porą metų vien todėl, nes gali nusidėvėti amortizatoriai, o nusidėvėję amortizatoriai neapsaugo kojų nuo skausmo. Sporto metu šokinėdami, turite jausti minkštą, o ne aštrų ir tvirtą nusileidimą.
Vos pajutus blauzdos skausmą, patariama kuo skubiau kreiptis į gydytoją, kadangi žmogus tikrai negali žinoti kokios priežastys įtakojo skausmo atsiradimą. Tai gali būti patempimas, senos traumos ar net ankstyvoji kaulo skilimo stadija. Svarbiausia – saugoti save, nes niekas kitas to už jus padaryti negali. Rūpinkitės sveikata, nes tokią turite tik vieną.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *