Ar nemokamas kreditas tikrai nemokamas?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Nemokamas kreditas, kreditas be palūkanų, pirma paskola nemokamai – tokiais šūkiais klientus vilioja ne viena kreditų bendrovė, tačiau ar tikrai nemokamas kreditas yra nemokamas? Ir taip, ir ne, viskas priklauso nuo konkrečios situacijos, kurios įprastai būna labai panašios.

Visų pirma, visi kreditai yra mokami dėl registracijos patvirtinimo. Tiesa, tai juokingas, vos 1 cento dydžio mokestis, kuris neišvengiamas dėl tapatybės patvirtinimo persiunčiant savo vardą, pavardę bei asmens kodą. Taip pat, čia gali būti taikomi ir banko įkainiai už pavedimus (dažniausiai banko viduje), kurie siekia apie vieną litą. Neskaičiuojant šių išleistų pinigų, jokie kiti papildomi mokesčiai imant nemokamą kreditą neturėtų būti taikomi, apie tai turėtų būti užsimenama ir kredito sutartyje.

Nemokamas kreditas arba kitaip kreditas be palūkanų, kuomet jį grąžinate laiku, gali būti tikrai nemokamas (be jau minėtų vieno cento ir banko įmokų), bet pats besiskolinantysis turi suprasti, kad net vienos dienos pavėlavimas grąžinti kreditą ar atlikti jo įmoką gali lemti staiga atsiradusias palūkanas, delspinigius ir baudas, mat nemokama paskola suteikiama tik tuo atveju, jei įsipareigojama nepradelsti jokių mokėjimų ir vykdyti visus sutartyje esančius įsipareigojimus. Taigi, jei kyla bent menkiausia rizika, kad kredito laiku grąžinti nepavyks, taip pat kyla didžiulė rizika, kad nemokamas kreditas taps labai brangiu kreditu.

Nemokamai įprastai siūlomi pirmieji kreditai (akcija pirma paskola nemokamai), todėl jei esate anksčiau pasiskolinę pinigų – toje pačioje bendrovėje nemokamo kredito negausite. Tačiau ir čia išeitis yra, nemokamas paskolas siūlo labai daug skirtingų kredito bendrovių, tad jei nesate užkietėjęs besiskolinantysis turėtumėte rasti tą kredito bendrovę, kurioje dar nesate skolinęsi ir kuri taiko nemokamo kredito akcija savo naujiems klientams.

Nors nemokamas kreditas yra lyg skatinimas skolintis, tačiau verta suprasti, kad kreditas yra labai svarbus finansinis įsipareigojimas, galintis apversti Jūsų gyvenimą tiek į vieną, tiek į kitą pusę, todėl visuomet prieš imdami paskolą, ieškodami greitojo kredito gerai įvertinkite savo finansines galimybes, apsvarstykite, ar turėsite pakankamai pinigų kredito įmokoms atlikti ir dar bent porą kartų pamąstykite, ar neturite kitų alternatyvų (atidėti pirkimo, panaudoti savo turimų lėšų ar pan.)Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *