Aplinkai draugiški skydiniai namai

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kiekviena šeima, mąstydama apie namo statybą, žvelgia į tolimą ateitį. Tai ilgalaikis sprendimas, susijęs su visų šeimos narių gerove. Jei būstas gražus, jaukus, jame gera gyventi. Negana to, namas privalo būti tvirtas ir ilgaamžis. Šiais laikais viską stengiamasi suderinti ir su draugiškumu aplinkai. Vienas pasirinkimų, derinančių šiuos norus, yra skydiniai namai.

Kalbant apie paskiausiai paminėtą aplinkos tausojimą, reikėtų pasakyti, kad jis priklauso nuo specialių technologijų. Šiuo požiūriu konstrukcijų gamintojai nuolat stengiasi tobulėti. Progresas itin pastebimas K-KONTROL sistemose. Skydiniai namai, pagal tokią sistemą statomi kaip įmanoma mažiau įsikišant į gamtą. Stengiamasi naudoti kuo mažiau neatsinaujinančių išteklių. Skydai gaminami iš medienos, tiksliau, iš OSB (orientuotųjų skiedrų) plokštės. Jų gamybos šaltinis – mediena iš tokių miškų, kurie tvarkomi nekenkiant žvėrims, paukščiams ir augalams. Kitaip tariant, laikomasi griežtų standartų.

Skydinių namų, paremtų K-KONTROL konstrukcija, skyduose naudojamas ir putų polistirenas. Skamba įspūdingai, tačiau polistireno čia vos 2 procentai. Jo gamyba nereikalauja didelės energijos, tačiau šilumos izoliacinės savybės gaunamos puikios. Beje, teigiama, kad putų polistirenas netirpus vandenyje ir negali užteršti gruntinių vandenų. Atsižvelgiant į šias savybes ir į aplinkai draugišką gamybos procesą, tampa aišku, jog statyba žengia į ateitį.

Skydiniai namai populiarūs Skandinavijoje. Kaip žinia, ten stengiamasi tausoti aplinką. Tai tik įrodo statinių harmoniją su gamta. Tikrai smagiau jaukiai gurkšnoti arbatą namuose, kurie, kaip žinoma, nėra koks nors monstras, prisidedantis prie Žemės planetos stekenimo. Jaukus vakaras su šeima ką tik įruoštame darnumu spinduliuojančiame name išties įkvepia.

Ekologija – svarbu, tačiau daugeliui tikriausiai kyla klausimų, susijusių su patvarumu ir atsparumu. Atsakymas paprastas – jei skydinių namų statyba gyvuoja atšiauriose Rusijos vietose (Archangelske), tuomet tikrai turima reikalų su statiniu, nebijančiu aplinkos negandų. Technologija nukeliavo net į Antarktidą. Pradžioje minėta K-KONTROL sistema panaudota čekų ekspedicinei stočiai Antarktidoje. Vertėtų sutikti, jog tai įspūdingas konstrukcijos atsparumo įrodymas.

Taigi, derinama ekologija ir tinkamumas įvairioms sąlygoms. Kitas klausimas – statybos sudėtingumas. Tokie namai „dygsta“ greitai. Be to, visas procesas paremtas ekonomiškumu. Kaip žinia, būstas – ne kelių litų vertės daiktas, tad finansiškai protinga statyba – puiki žinia būsimiesiems gyventojams.

Tikriausiai nereikia nieko pridurti. Na, nebent pakartoti, jog skydiniai namai yra ekologiškas ir ilgaamžis sprendimas. Tai ne tik alternatyva kitiems statybos būdams. Tai priešakyje esančios technologijos, darniai „sugyvenančios“ su aplinka.

 

 



Parašykite komentarą