3 mitai apie sauskelnes suaugusiems

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Mitas Nr. 1 – sauskelnės suaugusiems yra labai brangios

Deja, šio mito kūrėjai turėtų nusivilti. Nors sauskelnės suaugusiems ir reikalauja tam tikrų išlaidų, visgi reikėtų pasverti ir kitus faktus. Prižiūrintys gulinčius ligonius puikiai žino, jog tokių ligonių priežiūra reikalauja daug laiko ir jėgų. Taigi, įsivaizduokite, jei jums nuolat reikėtų kilnoti ligonį ir padėti bei išimti basoną, jį nuolat tikrinti. Tai pareikalautų papildomų jėgų ir laiko. O kur dar nuolatinis drabužių bei patalynės skalbimas, džiovinimas, tvarkymas, lyginimas. Visų šių punktų galima išvengti naudojant vienkartines sauskelnes, o ypač kuomet kalbama apie vidutinį ar sunkų šlapimo nelaikymą, kai ligonis negali sukontroliuoti šlapinimosi proceso. Juk vanduo, elektra, skalbimo priemonės taip pat kainuoja, jau nekalbant apie sugaištą laiką…

Mitas Nr. 2 – sauskelnės suaugusiems sukelia bėrimą

Prieš paneigiant šį mitą, visų pirma reikėtų išsiaiškinti kaip atsiranda bėrimas. Taigi, bėrimas yra uždegiminė odos reakcija, kurią sukelia bakterijos, grybelis ar virusai. Bėrimas atsiranda nuolatinę trintį patiriančiose kūno vietose ir vietose sąlytyje su drėgme. Drėgmė, beje, yra pagrindinė priežastis, lemianti bėrimo atsiradimą, kuomet žmogus smarkiai prakaituoja ar nelaiko šlapimo. Bėrimas sukelia nemalonius pojūčius, skausmą ir gadina odos struktūrą.

Tačiau vienkartinių sauskelnių paskirtis ir yra apsaugoti žmogaus odą nuo drėgmės. Sauskelnėse suaugusiems, kaip, beje, ir skirtoms vaikams, yra specialaus absorbento, kuris sugeria visą drėgmę. Todėl sauskelnių viduje nėra jokios padidintos drėgmės. Galimą drėgmės likutį iš sauskelnių padeda pašalinti viršutinis orui pralaidžios medžiagos sluoksnis, todėl oda kvėpuoja ir nešunta, drėgmė nesikaupia ir yra palaikoma kūno švara. Na o daugkartinės tvirtinimo detalės ir elastinga juosmens sritis leidžia patogiai jaustis sauskelnes dėvint.

Mitas Nr. 3 – sauskelnių suaugusiems naudojimas gali tapti nevaisingumo priežastimi

Kad šis mitas nerealus, yra rašoma daugelyje mokslinių straipsnių. Poreikis įsigyti sauskelnes suaugusiems atsiranda tuomet, kai susiduriama su vidutinio ar sunkaus šlapimo nelaikymo atvejais arba prižiūrint gulinčius ligonius. Apie atvejus, kuomet tokių sauskelnių naudojimas trumpalaikis, ko gero apskritai nereikėtų kalbėti.

Taigi, ką atsakyti žmonėms, besirūpinantiems savo vaisingumu? – Pasidomėjus statistiniais duomenimis galima pastebėti, jog paskutiniaisiais 20 metų jaunos šeimos negali susilaukti vaikelio dėl vyrams kylančių lytinės sveikatos problemų. Dažniausiai tai – uždegiminiai susirgimai, neturintys nieko bendro su kiaušinėlių perkaitimu ar kitomis problemomis, trukdančiomis susilaukti vaikų. Kitas dalykas – šlapimo pūslės uždegimas. Jį iš tiesų gali sukelti sauskelnių dėvėjimas, priklausomai nuo to, kiek laiko jos dėvimos. Taigi, šlapimo pūslės uždegimas gali atsirasti TIK tais atvejais, kuomet sauskelnės yra keičiamos nelaiku, kuomet yra drėgmės perteklius ir dėvintysis pašąla. Taigi, svarbu yra tinkamai prižiūrėti ligonį.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *